Faliújság

Mikulás érkezése a Kunadacsi Igazgyöngy Óvodába

Mikulás érkezése a Kunadacsi Igazgyöngy Óvodába

Miklós napja, Magyarországon Mikulás ünnepe. Ezen a napon a gyerekek kitisztított cipőjükbe ajándékot kapnak. De vajon honnan ered ez a kedves ünnep? Mikulás, vagyis Szent Miklós püspök volt, a keleti egyház máig is legtiszteltebb szentje. Életéről keveset tudunk, de a jótéteményeiről számtalan legenda maradt fenn. A legismertebb legenda szerint a szomszédságában lakó férfinak volt három lánya, akiket férjhez akart adni, de nagy szegénységben éltek, így nem volt hozomány a leányok számára. Szent Miklós az éj leple alatt a lányok ablakába három zacskó aranyat tett, hogy megmentse becsületüket, és tisztességesen férjhez tudjanak menni. Innen ered az a szokás, hogy a gyerekek cipőjüket az ablakba állítják ajándék reményében.

Ho, ho, hó… itt a járt a Mikulás!

Mikulást várni minden éveben nagyon izgalmas dolog, így volt ez ebben az évben is. Az óvoda apraja és nagyja most is nagyon sokféleképpen készült, az érkezésére. Tanultak sok verset, dalt, rajzokkal üzentek, finomságot sütöttek. December 6-án, pénteken, a gyerekek alkalomhoz illő ruhákban, örömmel és persze izgalommal telve érkezetek reggel, hiszen ma jön a Mikulás! A délelőtt sok játékkal, dalolással, várakozással telt, a cipőcskék és csizmácskák kitisztítva várakoztak, hátha ajándék kerül bele, mikor egyszer csak zörögtek az ablakon. Megérkezett, akire hetek óta vártunk, itt van a kedves Mikulás, aki személyesen hozta el ajándékát. Nagy volt az öröm, volt, aki kicsit félénk volt, de sokan vidáman üdvözölték, megölelték és megköszönték az ajándékot, amivel meglepte őket. A csoportok örömmel mondták el a verseket és dalokat, amit a Mikulás látogatására tanultak.

A Maci csoportba járó gyerekeket kereste fel először, majd A Csiga, és a Süni csoportba járó gyermekeket örvendeztette meg kedvességével és ajándékával. Az óvodások meleg tejjel, finomsággal kínálták  a hosszú úton megfáradt Mikulás bácsit.

Kellemes hangulatban, kedves élményekkel gazdagodva, telt gyermekeinknek, a délelőtt.
Ezúton is köszönjük szépen Mikulás bácsinak, és Krampusznak a szeretetteljes látogatást!

Vissza