Mesedramatizálás a Magyar Népmese napja alkalmából
2005-ben a Magyar Olvasótársaság kezdeményezésére Benedek Elek születésnapját – szeptember 30-át jeles nappá nyilvánították, melyről óvodánkban is hűen megemlékezünk.
Az emléknap célja, hogy felhívja a figyelmet a hazai népmesekincs értékeire, valamint a mesékben fellelhető egyetemes örök értékeket, bölcsességet átadja a legfiatalabb nemzedékek tagjainak.
Hogy mi is maradandó élményeket adjunk át a hozzánk járó gyermekeknek, ezért a nevelőtestülettel a Só című magyar népmesével készültünk nekik, melyet eldramatizáltunk a kis közönségünknek.

