Márton napi felvonulás
November 11-én emlékezünk meg az ünnepről. Szent Márton történetét szeretjük elmesélni a gyerekeknek, mert általa a jóságot, segítőkészséget állíthatjuk a középpontba.
A Márton-napi népszokások egyrészt az év végéhez, a mezőgazdasági munkák befejeződéséhez, illetve az advent közeledtéhez kötődnek, másrészt ahhoz a legendához, amely szerint Szent Márton egy libaólban próbált elrejtőzni, amikor püspökké akarták megválasztani, de a ludak elárulták gágogásukkal.
Óvodánkban e jeles naphoz közeledve Márton napi lámpást készítettünk, verseket, énekeket gyakoroltunk, mellyel készültünk a lámpás felvonuláshoz.
Egy péntek délutáni napon hívtuk meg a kedves Szülőket, gyerekeket az óvoda udvarába, ahol sok finomsággal, meleg teával kínáltuk őket.
A kedves Anyukák süteményeket, pogácsákat sütöttek. Majd hogy ne fázunk, táncházba invitáltuk a családokat, melyet a lámpás felvonulás követett, ahol hangosan énekelve jártuk körbe az óvodát.

