Faliújság

Adventi gyertyagyújtás, hagyományok, óvodások szereplése évről évre

Adventi gyertyagyújtás, hagyományok, óvodások szereplése évről évre

Az adventi gyertyagyújtás fontos része az ünnepi időszaknak, és sokat hozzátesz az otthoni ünnepi hangulathoz. A négy gyertyához egy-egy jelentés is társul, minden adventi gyertya egy-egy fogalmat szimbolizál.A koszorún négy gyertyát helyezünk el, melyek közül az elsőt az ünnepet megelőző negyedik vasárnapon kell meggyújtani, majd emellé hétről hétre újabb gyertya csatlakozik.Az első vasárnap meggyújtott gyertya a keresztény hagyomány szerint a hitet szimbolizálja. A tradíció szerint Ádámot és Évát, azaz az első emberpárt is szimbolizálja, akiknek a Biblia szerint Isten elsőként ígért megváltást.A második adventi gyertya a reményt, az örömteli reménykedést szimbolizálja. A keresztény hagyomány szerint az adventi koszorú második gyertyája a zsidó nép és a benne élő remény jelképe, akiknek Isten azt az ígéretet tette, hogy tőlük származik majd a Messiás.

Immáron hagyománnyá vált Kunadacson, hogy a Kunadacsi Igazgyöngy Óvoda óvodásai kedves, szeretetteljes műsorral kedveskednek a helyi lakosoknak, akik ellátogatnak a gyertyagyújtásra. Ilyenkor meleg ruhába öltözünk, megfogjuk egymás kezét, és együtt énekelünk, verselünk az ünnep közeledéséről, Adventi várakozásról.
Idén, miután a gyermekek kedves kis műsora megmelengette a közönség szívét, óvodavezetőnk,  Szabóné hatos Jolán meggyújtotta a falu hatalmas Adventi koszorúján  a második gyertyát. Majd ezüstös csengőszóval  a havas tájon suhant hozzánk a Mikulás bácsi, aki minden gyermekeket ajándék mikuláscsomaggal örvendeztetett meg. Hatalmas volt  a boldogság a gyermekek arcán.
Nem volt szükség arra, hogy a csomagba ott akkor belekukucskáljunk, meghagytuk otthonra, hiszen az óvodába járó gyermekek szorgos kezű Anyukájuk, és Nagymamájuk sok sok finom süteménnyel járultak hozzá az óvodai jótékonysági sütivásárhoz, melyet aznap tartottuk.
Ezúton is köszönjük szépen a felajánlásokat!

Vissza